TIBBİ BİRİMLER
Genel Cerrahi
Op. Dr. Oygar AYTEKİN
EĞİTİM BİLGİLERİ


PROFESYONEL DENEYİM


Op. Dr. Oygar AYTEKİN

Estetik,Plastik ve Rekonstüktif Cerrahi Uzmanı

1974 yılında Almanya’da doğdum. Babam Plastik Cerrahi Uzmanı, annem ise ev hanımı. 8 yaşındayken Türkiye’ye kesin dönüş yaptık ve memleketimiz olan Bursa’ya yerleştik. İlkokul, ortaokul ve liseyi Bursa’da okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Tıp öğrenimimi bitirdim ve 1997 yılında doktor olarak mezun oldum.

1998 yılında Avusturya’ya yerleştim ve Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstüktif Cerrahi Bilim Dalı ve Maksillofasyal Cerrahi Anabilim Dalı kliniklerinde ihtisas yaparak 2005 yılında uzman oldum. İhtisasımın son yılında, dünyaca meşhur El Cerrahı Prof. Dr. H. Millesi’nin özel asistanlığını yaptım. Uzman olduktan sonra özel bir klinikte maksillofasyal ağırlıklı olarak çalıştım. Avusturya’da yaşadığım süre içerisinde, eşim Aysun ile evlendim. 2006 yılında İklim adlı kızımız dünyaya geldi.

2009 yılının mart ayından beri, bir İş Bankası iştiraki olan Bayındır Sağlık Grubuna bağlı Bayek Levent Tıp Merkezi’nde çalışıyorum. Aynı zamanda Özel İncirli Ethica Tıp Merkezi ve Özel Balat Or-Ahayim Hastanesi’nde de yarı zamanlı olarak görev yapmaktayım. Ayrıca 2005 yılından beri Maksillofasyal Cerrahi Kliniği ve Anatomi Anabilimdalı ortaklığı ile başlattığımız “taze kadavra kafalarında estetik yüz cerrahisi” kurslarının organizasyonlarında görev alıyor ve eğitmenlik yapıyorum.