Anasayafa » Hastalar

Hastalar

Ayakta Tedavi İçin Gelen Hastalar

 

Hastanemiz polikliniklerine ve tanı ünitelerine tedavi için başvuran hastalarımıza kolaylık olması açısından ve gereksiz zaman kayıplarını engellemek için bazı bilgilerin bilinmesinde yarar vardır. Randevu alma ve muayene Tıbbi birimlerdeki görevli doktorlarımızdan veya tanı ünitelerinden randevu almak için ethicacall 0212 414 37 37 numarasından 24 saat 7 gün arayabilirsiniz.

 

Ethicacall görevlisi size uygun en erken zamana randevunuzu verecektir.Randevu veren görevli size daha önce hastaneye gelip gelmediğinizi sorarak varsa önceki kayıtlarınızı denetler.Gerekli olabilecek iletişimler için sizden telefon numaranızı isteyebilir.Genelde randevu süreleri yarım saat aralıklıdır.

Kontrol süreleri de genellikle 10 dakikadır. Ama durumunuz gerektirdiğinde tabiî ki bu süreler doktorunuz tarafından ayarlanabilinir.Hastane içindeyken de tüm hasta kabul bankoları veya hasta danışmanları randevu konusunda size yardımcı olacaklardır.Kontrol randevunuz doktorunuz tarafından da verilebilinir.

Eğer ki randevunuza bir şekilde gecikecekseniz veya hiç gelemeyecekseniz lütfen ilgili bölümü haberdar ediniz ki randevu sistemi tıkanmasın. Aksi durumlarda yani sizin zamanında geldiğiniz ama randevu süreniz geçtiği halde doktorun yanına alınmadıysanız,makul süreyi aşan durumlarda da görevlilerden (hasta kabul ,hasta danışmanı veya poliklinik hemşirelerinden) gecikmenin sebebinin size açıklanmasını da kesinlikle bekleyiniz ve isteyiniz.

 

Doktorlarımızın randevulu hastalarına bakamayacakları acil girmeleri gereken ameliyatları veya katta yatan, müdahale edilmesi gereken acil hastaları olabilir. Bu durumda aynı dalda daha az yoğun bir doktora yönlendirileceksiniz veya yaklaşık ne kadar daha doktoru beklemeniz gerekeceği size bildirilecektir.

 

Check Up Rutin yıllık kontrolünüzü yaptırmak istiyorsanız ethicacall aracılığıyla check up görevlisini isteyiniz.Görevli size cinsiyetiniz, kaç yaşında olduğunuz, son kontrol tarihiniz varsa hastalıklarınız, kullandığınız ilaçları sorarak ön bilgi edinecek ve hangi check-up paketinin size uygun olduğunu belirleyecektir.

 

Size uyan paketin fiyatı,uygulanma süresi,zamanı,uygulanma koşulları hakkında bilgilendirileceksiniz. En yakın zamanda randevu verilerek check-up için gün saptanacaktır.

 

Gelirken sabah aç geliniz, yanınızda bir önceki tahlil ve filmleriniz, varsa ameliyat raporlarınız, kullandığınız ilaçların reçeteleri veya kendileri yanınızda olsun ki daha kısa sürede ve gereksiz tekrarlar olmadan check-up uygulanabilsin.

 

Gerekli evraklar ayaktan tedavi için geldiğinizde özel sigortalı, kurum hastası veya emekli sandığı veya ssk lı iseniz ilgili kimlikleriniz, kartlarınız varsa özel defterleriniz, olması gerekiyorsa sevklerinizle beraber başvurunuz.

 

Gelmeden önce mümkünse anlaşmalı kurumlar görevlisiyle görüşmek istediğinizi belirtiniz ve ayrıntılı bilgi alınız ki eksik evrağınız nedeniyle vakit kaybı yaşanmasın.

 

Özel sigorta poliçenizin neleri kapsadığını kendi özel sigorta acentanızdan öğreniniz çünkü çok çeşitli içeriklere sahip ve sigorta şirketinden diğerine değişebilen poliçeler söz konusudur. Bu konuda hastane görevlileri size özel bu bilgilere ulaşamazlar. Bu nedenle bu konuda ki doğru bilgilenmeyi acentanız aracılığıyla yapabilirsiniz.